Лудогорец приема Ботев Враца в мач от 25-ия кръг на еfbet

...

НА ЖИВО: Лудогорец vs Ботев Враца 6:0, феерия на Тиаго и Десподов

Лудогорец приема Ботев Враца в мач от 25-ия кръг на еfbet Лига и играят. Кирил Десподов откри от дузпа в 29-ата минута за разградчани. Игор Тиаго удвои актива на домакина в 35-ата минута. Бразилецът повиши резултата в 44-ата минута, a в 46-ата той оформи своя хеттрик. Кирил Десподов пък се разписа за повторно в мача в 57-ата минута.

Разградчани започнаха вихрено срещата с два огромни пропуща. Бърнард Текпетей пусна леко по земя вляво Дени Групер към аутлинията, който центрира топката в сетния момент и видя чудесно Игор Тиаго. Бразилецът понечи да засече, само че се размина с топката от няколко метра. При последвалото нахлуване още веднъж Групер комбинира с Тиаго, само че този път защитата на врачани съумя да парира опитите на нападателя на първенеца.

В осмата минута Спас Делев центрира топката след свободен удар в наказателното поле на Ботев Враца към Франко Русо, който засече във вратата на Падт, само че испанецът беше в засада и попадението беше анулирано.

Натискът на Лудогорец не спря и Игор Тиаго елегантно финтира защитник на врачани и остана самичък против Костов, след което нанесе удар по земя, само че стражът на гостите с крайник отрази. Топката отиде у Десподов, чийто удар обаче беше блокиран, след което беше вдигната засада на Тиаго.

В 26-ата минута опит на Десподов от фал, само че право в стената на противника на Лудогорец. При отбиването на топката Георги Кабаков и Мартин Маргаритов повикаха Никола Попов да преразгледа обстановката за възможна ръка при отскока на Том, след което беше показана бялата точка в интерес на разградчани. Зад топката застана Десподов, който със мощен удар откри резултата за домакина - 1:0.

Шест след това Кирил Десподов центрира от ъглов удар при купа от играчи на двата тима, а Игор Тиаго се придвижи доста добре обратно, освобождавайки си място и с глава от няколко метра порази за повторно вратата на врачани за 2:0.

Пет преди края Десподов нахлу в наказателното поле на врачани отляво и подаде към Игор Тиаго, който стреля с глава, само че едва, с цел да затрудни Красимир Костов, който улови. В 43-ата Игор Тиаго се пребори за топката в наказателното поле на врачани, след което даде към Якуб Пьотровски. Полякът стреля от дребен ъгъл, топката рикошира в защитник на Ботев, само че Краси Костов за следващ път сподели превъзходен инстикт. След ъгловия удар Десподов достави от корнер след пропуща на Пьотровски, а Тиаго с глава за повторно в мача се извиси и се разписа - 3:0.

Втората част стартира както първата за домакина. Десподов центрира на далечната греда към резервата Кайо Видал. Той отигра с глава, а Краси Костов с гърди отрази, само че прати топката право на пътя на Игор Тиаго, който от близко оформи своя хеттрик.

В 49-ата пристигна първата добра опция за врачани, откакто Мартин Кавдански беше открит от ъглов удар и насочи изстрел с глава от близко, само че неопределено - навън. В 54-ата минута Тиаго овладя с тил топката покрай вратата на Ботев Враца и опита акробатичен удар, само че прекомерно слаб, след което падна поради прикосновение с Кавдански, само че Никола Попов остави играта да продължи свободно.

Капитанът на Лудогорец се завърна след контузия по отличен метод и осъществя втори гол. Тиаго видя вляво Десподов, който се надигра един на един с Чавдар Ивайлов и сложи топката на десния си крайник, след което последва изострен удар към вратата на Костов и тя влетя след съдействието на левия непряк дирек - 5:0 за " орлите ".